O nas Zamierzenia programowe - maj Piosenka miesiąca Wiersz miesiąca  Sprawy bieżące w roku szkolnym 2023/24 Konsultacje Ramowy rytm dnia Harmonogram zajęć dodatkowych Audycja muzyczna

Jeżyki

Ramowy rytm dnia

RAMOWY RYTM DNIA W GRUPIE JEŻYKI

7:00-8:30

Ćwiczenia poranne ze śpiewem, przy muzyce. Obserwacja pedagogiczna. Rozmowy kierowane z dziećmi zgodnie z tematyka kompleksową                i zainteresowaniem dzieci.

8:30-9:00

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka – przygotowaniem do śniadania.

9:00-9:30

Śniadanie- kształcenie nawyków samodzielnego, estetycznego                      i kulturalnego zjadania posiłku oraz zachowania się przy stole.

9:30-11:00

Zajęcia wychowawczo-edukacyjne, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego, wyzwalające aktywność dziecka   w różnych sferach rozwojowych.

11:00-11:30

Czynności samoobsługowe dzieci związane z przygotowaniem do wyjścia na świeże powietrze. Gry i zabawy ruchowe na powietrzu w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowo-ogrodnicze, spacery, ( w przypadku nieodpowiedniej pogody- gry                                    i zabawy ruchowe w salach zajęć).

11:30-12:00

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka – przygotowaniem do obiadu.

12:00- 12:30

Obiad- kształcenie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku oraz zachowania się przy stole.

12:30-12:50

Poobiedni relaks- słuchanie literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela lub odtwarzanej z nagrań.

12:50-13:45

Zabawy dowolne, dydaktyczne, organizowane w sali lub ogrodzie, spacery, udział w zajęciach dodatkowych.

13:45-14:00

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka – przygotowaniem do podwieczorku.

14:00-14:15

Podwieczorek- kształcenie nawyków samodzielnego, estetycznego              i kulturalnego zjadania posiłku oraz zachowania się przy stole.

14:15-17.00

Zabawy ruchowe, edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowanie z inicjatywy dzieci, obserwacja pedagogiczna, praca indywidualna. Udział w zajęciach dodatkowych. Pobyt w ogrodzie przedszkolnym. Rozchodzenie się dzieci.